Skany historycznych dokumentów
Zamek i miasto Malbork w przeszłości
Księgozbiór
Lata 70-te
Dzisiaj jest: 31 Październik 2014    |    Imieniny obchodzą: Łukasza, Urbana, Augusta

Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku uprzejmie informuje, że w dniach 4 i 5 listopada br.  czytelnia naukowa będzie zamknięta.

Od dziś strona Archiwum posiada nową szatę graficzną i więcej funkcjonalności.

UWAGA! Informujemy, że do połowy czerwca 2014 roku z wypożyczeń wyłaczone zostaną księgi Urzędu Stanu Cywilnego w Elblągu z lat 1882-1886, 1892-1900 oraz księgi urodzeń z 1911 roku, księgi zgonów z 1901. Powodem jest przekazanie ich do digitalizacji. Za utrudnienia przepraszamy. 

 

W ramach tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku weźmie udział w konferencji popularno-naukowej „Zamek w Malborku w czasach Conrada Steinbrechta”. Konferencja odbędzie się 13 września na Zamku w Malborku. W bieżącym roku minęła dziewięćdziesiąta rocznica śmierci wybitnego architekta i konserwatora, twórcy największej restauracji zespołu zamkowego, którą przeprowadził w latach 1882-1922. Z tej okazji 3 lipca bieżącego roku z Archiwum Państwowym w Elblągu z siedzibą w Malborku, wraz z Muzeum Zamkowym otworzyło również wystawę „Conrad Steinbrecht. Życie i działalność zawodowa w świetle dokumentów archiwalnych”.

 

 

© 2014 Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku